header

Rádi bychom vás včas upozornili, že dne 3.12.2015 bude z důvodu konání akce v kontaktním místě Karlovy Vary – Mikulášská nadílka s pohádkou – cedule_zavrenouzavřeno kontaktní místo v OSTROVĚ.

Děkujeme za pochopení

 


 

Srdečně zveme všechny, kteří si chtějí ujasnit otázky vztahů vknihovna rodině i následky jejího rozpadu (chování dítěte, vztahy mezi dětmi, vztah mezi rodiči, rozvod, střídavá péče, dítě mimo vlastní rodinu, náhradní rodina).
Setkání proběhne dne 4.11.2015 dne 4.11.2015 v sále Krajské knihovny v Karlových Varech-Dvorech, Závodní 378/74.
Vstup zdarma …

 


Dne 22.8.2015 se i my zúčastníme akce, kterou pořádá NZDM Klub Ostrov – zašívárna.nebojsa_PLAKAT(1)
Plogo NZDM
Přijďte si s dětmi projít stezku odvahy a prožít hezký sobotní večer s nádechem tajemna. Akce začíná před 17tou hodinou u vchodu do Ostrovské nemocnice. Bližší informace vám rádi poskytneme na tel. čísle – 608 024 498 (Pavel Šuba).
Těšíme se na vás na stanovišti č. 4 …

 


PŘÍBĚH NAŠÍ SURIKATÍ RODINKY
Milí kamarádi.
Už jste někdy viděli malé čiperné zvířátko, kterému se říká surikata? Pokud si nejste jistí, dáme vám malou nápovědu… Surikata je roztomilá, srandovní šelmička s hnědým kožíškem s černými kruhy kolem čerstvě narozenéočiček. Věčně někde panáčkuje, sluní se a zvědavě se rozhlíží kolem sebe…Ještě stále nevíte? To přeci vůbec nevadí. Rádi vás se surikatami seznámíme. Pojďme tedy na to.
Surikaty jsou společenská a velmi hravá zvířátka žijící v písečných oblastech jihozápadní Afriky. Dorůstají do délky 30 cm, váží zhruba 1 kg, ocas mají jen o třetinu kratší než tělo. Naši chlupatí kamarádi tvoří dobře organizované kolonie až o třiceti členech. Žijí v termitištích či v podzemní soustavě nor, jež dříve vyhrabaly zemní veverky. Den tráví hledáním potravy, hraním a samozřejmě … více informací o naší surikatí rodince ZDE a na FACEBOOKU

 


VIRTUÁLNÍ KNIHOVNA Náhradní rodinné péče

Virtuální knihovna Náhradní rodinné péče vzniklalogo-virtualni-knihovnav rámci projektu Možnosti systémové podpory ohrožených a náhradních rodin , financovaného z Evropského sociálního fondu prostřednictvím OP LZZ a státního rozpočtu, který je realizován Nadačním fondem J&T. Knihovna slouží jako virtuální uložiště elektronických publikací, článků, výzkumných statí, konferenčních příspěvků či metodik z oblasti náhradní rodinné péče. Knihovna je strukturovaná do čtyř základních oblastí: Dítě, Náhradní rodina, Profesionál, Systém. Tyto oblasti následně usnadní vyhledávaní v knihovně.

Více informací KNIHOVNA NRP

 


PODĚKOVÁNÍ – KRABICE OD BOT
Již podruhé se naše organizace zapojila do akce „Krabice od bot“. Díky této sbírce
byly o vánočních svátcích obdarovány i některé děti z náhradních rodin. Jak uvedla organizátorka akce, pro mnohé to byl skutečně jediný vánoční dárek. Pro představu přikládáme poděkování jednoho z obdarovaných dětí.

Jára (11let, má 12ti-letou sestru)… babi to s náma asi nemá lehký, někdy se s ní hádám, a tak jsem si říkal, že k Vánocům snad ani nic nedostanu. Byl jsem opravdu překvapenej, že někomu stojíme za to, aby nám dal takovýhle dárky. Ten míč na basket je skvělej a ségra dostala dvoje sluchátka, tak mi jedny dala. Já jí zas dal půlku sladkostí, co jsem dostal. Moc děkuju i za ten dopis a chtěl bych aspoň takhle za nás poděkovat. A za babi taky.

Pro ty, které by zajímaly bližší informace, přiklá

dáme níže uvedený odkaz:

http://vanocni-krabice-od-bot.webnode.cz/vanoce-2014/

 


NOVÉ KONTAKTNÍ MÍSTO V OSTROVĚ OTEVŘENO
10. prosince 2014
Pěstouni z oblasti Ostrova mají nové místo pro vzájemné setkávání. V těchto prostorách se scházejí svépomocné skupiny, probíhá zde vzdělávání a akce pro rodiny s dětmi. Již v předvánočním čase proběhla první akce, na které se sešly rodiny z Ostrova, Jáchymova, Abertam a blízkého okolí. Dne 20.1.2015 se uskutečnilo první vzdělávání. Kromě sdílení spole
čných témat se mluvilo o personálních změnách vorganizaci a plánovaných akcích v roce 2015.
DSCN1439